JARNÁ STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ


Jar je už tu... a naše telo i pleť potrebuje načerpať energiu po zime. Organizmus trpí deficitom minerálov, vitamínov, aminokyselín, prejavuje sa únava či mierne depresie. Vplyv nepriaznivého počasia, nedostatok pohybu na čerstvom vzduchu, strava chudobná na vitamíny to všetko zanecháva stopy na našej pokožke. Pleť sa stáva bledou, devitalizovanou, dehydratovanou, suchšou, znižuje sa elasticita a pod. Hlavným cieľom je doplniť deficit nutrientov nielen prostredníctvom vhodnej stravy, ale aj prostredníctvom kozmetického ošetrenia bohatého na účinné látky. Avšak skôr ako to urobíme je dôležitá detoxikácia.

Po jarnej očiste organizmu prostredníctvom odľahčenej stravy dôjde k harmonizácii metabolizmu, imunita bude posilnená, zlepšia sa regeneračné procesy, organizmus sa zbaví toxických látok  čo sa pozitívne prejaví aj na kvalite pleti. Zároveň sa budeme cítiť opäť plní energie.

V rámci detoxikačného ošetrenia pleti sa zameriavame na exfoliáciu (odstránenie odumretých buniek pokožky – korneocytov)  ovocnými kyselinami /Ester C Peeling s kyselinou mandľovou, Nutri-Peptide Peeling s kyselinou mliečnou, SNC Multipeeling a pod.), alebo enzýmami (Classic Enzymatický peeling s obsahom papaínu). Tým sa pleť stáva priepustnejšou pre priatie účinných látok, aplikované kozmetické prípravky sa vstrebávajú ľahšie a rýchlejšie. Ďalším krokom je dôkladné vyčistenie pórov (odstránenie komedonov a iných aknóznych prejavov)  na tento účel sú vhodné produkty z línie Lotus, Lipacid, Solar Energy, Derma Clear, vybrané produkty z línie Nutri-Peptide a pod.

Po detoxikácii je pleť pripravená na prijatie hydratačných, nutritívnych a regeneračných látok. Pre tento účel môžete zvoliť napr. ošetrenie Bioplasma na báze plazmy z morských rias, adaptogénov, kyseliny hyaluronovej, Ester C – vitamínovú bombu pre pleť, Oxygen Prime -  kyslíkové ošetrenie na báze peptidov, New Age – kúra na báze fytoestrogénov a betaglukánu, Recovery – ošetrenie s rastlinnými kmeňovými bunkami vhodné aj pre pleť so sklonom k začervenaniu, kuperóze, rozacei a pod.

V rámci doplnenia deficitu nutrientov a vitalizácie pleti po zime je vhodné zaradiť do starostlivosti mezoterapiu s vysoko účinnými koncentrátmi z línie MesoActive Clinic Care

Odporúčame ošetrenie v intenzívnych kúrach zameraných na:

  •         Detoxikačné ošetrenie 1-2x
  •         Hydratačné ošetrenie 2x
  •        Výživné a regeneračné ošetrenie 2x
  •        Liftingové ošetrenie 1x

Frekvencia: 6 ošetrení, 1x týždenne

Na jar nesmieme zabúdať ani na ochranu pred slnečným žiarením. Jarné slnko môže byť rovnako nebezpečné, ako v letných mesiacoch. Preto nezabúdajte zaradiť do starostlivosti prípravky s UV ochranou. Poškodenie slnkom hlavne pri citlivej pleti môže byť nezvratné, často vznikajú pigmentové škvrny, solárna dermatitída, prejavy foto-starnutia. Využite na ochranu pred slnečným žiarením prípravky s línie  Sun Care s anti-age aktivitou, ktoré sú vhodné aj na každodenné použitie. Zvlášť dôležitá je denná aplikácia ochranných prípravkov u klientov so sklonom k hyperpigmentáciám a rovnako po invazívnejších zákrokoch napr. chemické peelingy, mikrodermabrazia, mezoterapia, niektoré prístrojové ošetrenia atď.

Na jar venujte zvláštnu pozornosť hypersenzitívnej pleti a alergikom

Jar, krásne obdobie plné kvitnúcich stromov, kvetov...príroda sa prebúdza a s ňou sa u mnohých prebúdza aj sezónna alergia. Prejavuje sa svrbením, pálením, vyrážkou, začervenaním kože a pod. Rôznymi formami sezónnych alergií trpí asi 12-25% svetovej populácie. Alergia predstavuje neočakávanú reakciu imunitného systému na látky, ktoré zvyčajne nespôsobujú ochorenie. Je to vlastne chyba imunitného systému, ktorá reaguje na tieto látky, ako keby ohrozovali naše telo.

Prečo na jar?

Pretože ide o obdobie rastu a kvitnutia mnohých rastlín. Na jar je vzduch preplnený malými peľovými časticami, ktoré náš imunitný systém identifikuje ako „votrelcov“  a reaguje na nich  tvorbou protilátok. U ľudí trpiacich suchosťou pleti, alebo vážnejšími  ochoreniami (astma, psoriáza...) často dochádza v tomto období k zhoršeniu stavu. Najčastejšími príznakmi alergie sú: vyrážka, svrbenie, začervenanie, kýchanie, slzenie, zdurenie nosovej sliznice, pálenie očí, poruchy dýchania, bolesti hlavy atď. Niektoré z týchto príznakov sa objavujú na koži tváre a tela, najmä pokiaľ ide o ľudí s citlivou pokožkou.

Ako zaobchádzať s  hypersenzitívnou pokožku na jar?

Vo všeobecnosti sa odporúča používať prípravky, ktoré nenarúšajú pH pokožky a obsahujú upokojujúce látky. Zamerať sa na hydratačné prípravky na báze vody, nie tuku,  naopak je potrebné sa vyhnúť kyselinám. Z produktov GIGI Cosmetic Laboratories sa zamerajte na líniu Oxygen Prime, Recovery, Bioplasma, Nutri-Peptide.