AKO BOJOVAŤ PROTI SUCHEJ PLETI V CHLADNOM OBDOBÍ


Zima má svoje čaro, ale našej pleti môže klesajúca teplota spôsobiť dehydratáciu, suchosť, začervenanie, pálenie i zvýšenie citlivosti. Tak čo môžeme urobiť pre svoju pleť? Tu je niekoľko typov...

Voda – významná strata vody v chladnom období spôsobuje suchosť pleti, preto je dôležité dodržiavať pitný režim i teraz. Ak v zime nepociťujete smäd a prijímanie čistej vody Vám robí problém doplňte tekutiny aj prostredníctvom bylinkových čajov, čerstvých štiav i zeleninových polievok.

Čistenie – používajte prípravky s obsahom upokojujúcich, hydratačných, zvláčňujúcich látok. Vhodný je obsah extraktov napr. z aloe vera, zeleného čaju, rebríčka, lotosového kvetu a pod. Ak si pleť oplachujete aj pitnou vodou zvoľte radšej vlažnú. Teplá až horúca voda môže pokožku vysušiť ešte viac. Nezabúdajte na dôsledné odstránenie make-upu a ostatných nečistôt pred spaním!

Prostredie – pleť trpí nielen pri pobyte vonku, ale aj vo vnútri. Ústredné kúrenie, klimatizačné zariadenia, ohrievače tiež významne prispievajú k vzniku či zvýšeniu suchosti pleti. Preto používajte zvlhčovače vzduchu.

Hydratácia – vlhkosť je základnou komoditou v starostlivosti o pleť. Krémy s obsahom hydratačných ingrediencií sú ideálne pre suchú pleť. Okrem denného a nočného krému môžete starostlivosť doplniť používaním hydratačnej masky. Pre maximálny efekt môžete masku vmasírovať krúživým pohybom do pleti. Odporúčame prípravky s obsahom kolagénu, vitamínov E, A, C, kyseliny hyaluronovej a pod.

Peeling – aj napriek tomu, že je Vaša pleť suchá potrebuje neustálu obnovu. Tu prichádza na rad peeling – odstránenie odumretých rohových buniek. Exfoliácia urýchľuje bunkovú obnovu a regeneráciu, zjemňuje a vyhladzuje, čistí, zvyšuje prienik účinných látok následne aplikovaných prípravkov. Používajte jemné peelingy s obsahom enzýmov a s nízkym obsahom AHA – kyselín. Absolvujte profesionálnu exfoliačnú kúru v kozmetickom salóne.

Séra – okrem každodenného používania krémov bohatých na vlhkosť je dôležité „nadopovať“ pleť aplikáciou séra. Sérum obsahuje vyššiu koncentráciu aktívnych ingrediencií a zvyčajne sa dostane do hlbších štruktúr kože v porovnaní s krémom. Odporúčame sérum s obsahom vitamínu C, ktoré je pre pleť vitamínovou bombou.

Slnko - mnohé z nás sú názoru, že počas zimy nie je nutné chrániť pleť pred UV žiarením. Je to omyl! I v tomto období je dôležité používať prípravky s ochranou pred slnečným žiarením ( SPF 20). Používajte denné krémy s integrovanou UV ochranou, alebo pridajte vrstvu špeciálneho opaľovacieho krému. Nezabúdajte na intenzívnu UV ochranu pri pobyte na horách!