GIGI MESOACTIVE


GIGI Cosmetic Laboratories predstavuje úžasnú líniu účinných a vysoko aktívnych koncentrátov špeciálne určených na profesionálnu mezoterapiu v oblasti tváre, tela a kapilícia. Koncentráty GIGI Mesoactive sú vhodné na mikroihličkovú (mezopen, dermaroller) aj neinvazívnu bezihlovú mezoterapiu (elektroporáciu).

PRINCÍPY MEZOTERAPIE

Mezoterapia je systém ošetrenia podkožného tkaniva (subcutis), ktorý vyvinul lekár Dr. Michel Pistor v roku 1952 vo Francúzsku. Termín „mezoterapia“ vznikol v r. 1958 a je kombináciou dvoch slov pochádzajúcich z gréčtiny: mesos – stredný a therapeia – medicínske ošetrenie. V r.1987 bola mezoterapia uznaná Národnou Akadémiou medicíny ako liečebný proces v oblasti kože a dnes znamená spoločný prístup k terapii rôznych kožných defektov a k rejuvenizácii pokožky v celej Európe i v Amerike.

Mezoterapia znamená vpravenie koncentrátu aktívnej látky alebo koktejlu účinných látok do kože (mezodermy). Aktívne ingrediencie populárne v mezoterapii sú kombináciou kyseliny hyaluronovej (v rôznych množstvách) a vitamínov, aminokyselín, minerálov i rastlinných extraktov, ktoré sa aplikujú priamo do epidermis a dermis. Účinné látky spevňujú a obnovujú kolagénové a elastínové vlákna, prinavracajú pokožke pevnosť pridaním objemu a spojením (komunikáciu) s medzibunkovou plazmou. Zlepšuje sa textúra, tonus a turgor, eliminujú sa všetky symptómy fotostarnutia.


AKÉ AKTÍVNE INGREDIENCIE OBSAHUJÚ KONCENTRÁTY MESOACTIVE?

KYSELINA HYALURONOVÁ (Hyaluronic Acid) HA - zdroj dostupnej vlhkosti, pretože má schopnosť absorbovať 1000- násobne väčšie množstvo vody, ako je jej vlastná hmotnosť. Kyselina hyaluronová (Hyaluron) je hydrofilný polysacharid, ktorý je obsiahnutý vo všetkých spojivových tkanivách, v epitely i nervových vláknach. Telo produkuje HA v medzibunkovej membráne a slúži ako extracelulárna matrix, čo prispieva k interbunkovej komunikácii, k deleniu a pohybu buniek a tiež pôsobí ako katalyzátor produkcie kolagénu pre fibroplasty. K rozpadu HA v tele dochádza prevaţne do 24-48 hod. HA , ktorá je obsiahnutá v GIGI MesoActive je polymér, ktorý je odolný voči enzýmu, ktorý deštruuje (spôsobuje rozpad) HA. Rôzna veľkosť molekúl HA , ktorá je súčasťou MesoActive umožňuje pôsobenie aj v oblasti dermis i epidermis.

ORGANICKÝ KREMÍK (Organic Silicium) - minerál kremík je prirodzenou súčasťou kože. Vekom jeho obsah a aktivita v organizme klesá. Úlohou kremíka je povzbudzovať metabolické procesy, podieľať sa na bunkovej obnove a tvorbe kolagénu a elastínu.

EPIDERMOSIL KOMPLEX KYSELINY HYALURONOVEJ A ORGANICKÉHO KREMÍKA - kremík pôsobí synegicky s kyselinou hyaluronovou na celkovom zlepšení funkcií v hypoderme i v derme. V GIGI MesoActive je komplex Epidermosil tvorený synergicky pôsobiacou nizkomolekulovou HA (150-600 kDa) a organickým kremíkom.

Význam:

 • Zhusťuje a posilňuje dermis.
 • Podporuje produkciu kolagénu.
 • Podporuje delenie a organizáciu buniek v dermis.
 • Zvyšuje hladinu vlhkosti pokožky.
 • Zvyšuje odolnosť kožnej bariéry.
 • Zvyšuje denzitu buniek.
 • Zlepšuje pevnosť a pružnosť.

BIODYNES TRF®  -   získaný z kvasníc, podporuje tvorbu a zvyšovanie energiu (ATP), ktorá neutralizuje poškodenie kožných buniek a zároveň ich chráni. Zvyšuje spotrebu kyslíka v bunkách, podporuje hojenie a obnovu. Pôsobí na prevenciu a minimalizáciu zápalových stavov a zvýšenie prirodzenej absorbcie vlhkosti kožou. *TRF (Tissue Respiratory Factor) – Faktor tkanivového dýchania.

RESVERATROL - získaný z Krídlatký japonskej (oveľa väčší zdroj resveratrolu ako hrozno) a vyrobený prostredníctvom inovatívneho postupu, ktorý zabezpečuje aktívnejší a silnejší koncentrát, ktorý preniká do pokožky, nespôsobuje podráždenie a zvyšuje protizápalovú a antioxidačnú aktivitu.

Benefity resveratrolu:

 • Účinný proti prejavom starnutia.
 • Upokojuje.
 • Podporuje syntézu kolagénu. 
 • Má anti-iritačný efekt.
 • Má protizápalový efekt.
 • Rozjasňuje a zosvetľuje pleť.

ALDAVINE (Aldavín) -  komplex rias , ktorý zmierňuje a zabraňuje začervenaniu Aldavine je získaný z dvoch druhov rias bohatých na polysacharidy, ktoré sú dôležité k ochrane kapilárneho systému a vyživujú pleť. Aldavine reguluje proces starnutia kože, ktorá je exponovaná UV žiarením a znečisteným životným prostredím. Zabraňuje zmenám, ktoré môžu narušiť pevnosť a činnosť kapilárneho systému a tým zamedzuje vzniku reakcií, ktoré by mohli výrazne ovplyvniť vzhľad pokožky vrátane vrások.

HAIR COMPLEX
GIGI Cosmetic Laboratories vyvinuli špeciálny mezokomplex troch aktívnych látok pre ošetrenie vlasov a kapilícia. Mezokomplex je účinný pri prevencii vypadávania vlasov, podporuje rast existujúcich vlasov a tiež podporuje aktivitu tzv. spiacich folikulov a obnovuje rast vlasov.

Aktívne ingrediencie:
HYDROXYPROLISILANE CN (Hydroxyprolín) organického kremíka a hydroxyprolínu (aminokyselina, ktorá zohráva dôležitú úlohu v budovaní kolagénu a elastínu) predlžuje životnosť buniek vlasových folikulov.

NIACINAMID (Vitamín B3 ) Podporuje produkciu energie v bunkách (ATP). Prostredníctvom zlepšenia regeneračných a metabolických procesov chráni folikuly pred degeneráciou. Posilňuje vlasy výstavbou keratínu. Je antioxidant.

COPPER TRIPEPTIDE-1 (Medený tripeptid) Proteín zložený z troch aminokyselín, ktorý má vysokú afinitu k iónom medi. Tento tripeptid má nízku molekulovú hmotnosť čo umožňuje vysokú penetrabilitu do živých buniek. Povzbudzuje fibropasty, aktivuje mikrofágy (bunky imunitného systému) čo zabraňuje vzniku zápalu a citlivosti kože. Zlepšuje bunkový metabolizmus a podporuje zdravý rast folikulov.

ANTI-CELLULITE COMPLEX
Špeciálny mezokomplex , ktorý je riešením pre cellulitu. Obsahuje 4 aktívne ingrediencie účinné pri zmenšovaní tukových buniek a redukcii „pomarančovej kože“.

Aktívne ingrediencie:

CAFFEISILANE C Kombinácia kofeínu a organického kremíka (Silanol) zvyšuje prekrvenie a tuk uvoľňuje do krvného obehu, zmierňuje cellulitu a zlepšuje pružnosť pokožky a vyhladzuje textúru. Kofeín podporuje odbúravanie podkožného tuku a zabraňuje vytváranie „hrudiek“. Zvyšuje prietok krvi v kapilárach a tým dochádza k rýchlejšiemu odbúravanie tukového odpadu, ktorý sa zhromaţďuje v dermis. Znižuje sa aj úroveň tukových depozít.

ARGISIL - C  je kombináciou L-Arginínu a organického kremíka (Silanol). Podporuje metabolické procesy a uvoľnenie mastných kyselín v koži.

CENTELLA ASIATICA ESSENCE (Pupočník ázijský) Rastlina posilňuje kapilárny systém, eliminuje edémy a zápaly, spevňuje, vypĺňa a zlepšuje vzhľad pokožky.

THEOPHYLLINE (Teofylín) Teofylín sa získava z listov čajovníka čínskeho. Aktivuje biochemické reakcie, ktoré regulujú metabolizmus tukov. V kombinácii s organickým kremíkom je zabezpečená lepšia priepustnosť a zvýšená aktivita teofylínu. Eliminuje sa zadržiavanie vody a hromadenie toxínov čím dochádza k očiste a podpore lymfatického systému. Zlepšuje sa metabolizmus buniek a tkanív. Pomáha udržiavať pružnosť pokožky.

ANTI-AGING COCKTAIL ( „Botox“ koktejl proti prejavom starnutia)

Koktejl aktívnych ingrediencií – kremíka, nízkomolekulovej HA a biomimetických peptidov zabezpečuje relaxáciu tvárových svalov, aby sa zabránilo vzniku príp. prehĺbeniu vrások. Mimické vrásky vyhladzuje. Pleť intenzívne hydratuje čím dochádza k produkcii elastických vláken a existujúce kolagénové vlákna zvyšujú svoju flexibilitu.

Aktívne ingrediencie: hydroxyprolín, organický kremík, kyselina hyaluronová, Bonte – L peptid (palmitoyl hegapeptid – 19.

Množstvo: 5x8 ml Ref. 15220

BVR. HA. LIFT ( Biorevitalizant s liftingovým efektom pre pleť s výraznými príznakmi starnutia)

Biorevitalizant s obsahom čistej kyseliny hyaluronovej s vysokou molekulárnou hmotnosťou 1500-2000 kDa čo zabezpečuje predĺženú účinnosť a dlhodobú hydratáciu. Sterilný koncentrát na báze gélu obsahuje nemodifikovanú HA najvyššej čistoty, ktorá sa priamo podieľa na bunkovom metabolizme, rýchlo zvyšuje aktivitu fibroplastov a syntézu endogénnej (vlastnej) HA. Koncentrát je úplne biokompatibilný a koži poskytuje rýchlu a vysokú účinnosť.

Aktívne ingrediencie: nemodifikovaná kyselina hyaluronová s vysokou molekulovou hmotnosťou 1500-2000 kDa.

Množstvo: 5x5 ml Ref. 15234

RUTINEL ANTI-REDNESS COCKTAIL (Koktejl proti začevenaniu a kuperóze)

Koktejl obsahuje rutín sulfát , ktorý posilňuje priepustnosť kapilár, podporuje mikrocirkuláciu, zlepšuje pružnosť kapilár a bráni zápalu. V kombinácii s Aldavínom – extraktom z morských rias chráni a upokojuje pokožku a redukuje začervenanie. Inhibuje aktivitu matrix metaloproteináz , ktoré poškodzujú kolagén zodpovedný za pružnosť ciev. Zlepšuje vodnú bilanciu pleti. Vhodné na ošetrenie rosacei, kuperózy, citlivej pleti, opuchov a tmavých kruhov pod očami, pleť fajčiarov a pod.

Aktívne ingrediencie: glykosaminoglykán, rutín, extrakt z hnedých rias, aldavín, sorbitol.

Množstvo: 5x5 ml Ref. 15224

SILIPRO (Spevnenie oválu tváre, krku, dekoltu a pokožky rúk)
Aktívny komplex stopových prvkov, hydroxyprolínu v kombinácii s organickým kremíkom a bázickými aminokyselinami podporuje syntézu kolagénu, zvyšuje hustotu a podporuje rovnomerné rozmiestnenie medzibunkovej matrix. Zabraňuje zjazveniu v procese hojenia. Podporuje bunkovú obnovu a obranyschopnosť pokožky. Zabraňuje poklesu a uvoľneniu pleti predovšetkým v oblasti spodnej čeľuste, periférií tváre, krku a dekoltu i chrbát rúk.

Aktívne ingrediencie: hyroxyprolín, organický kremík, komplex stopových prvkov

Množstvo: 5x5 ml Ref. 15222

HAIR+ COCKTAIL (Koktejl pre rast vlasov)
Komplex účinných látok stimuluje rast vlasov, zabraňuje vypadávaniu vlasov, zvyšuje prekrvenie vlasovej pokožky, vyživuje vlasové folikuly, zlepšuje prirodzené regeneračné procesy v oblasti vlasových folikulov. Obnovuje lesk a vitalitu vlasov, zlepšuje ich štruktúru, eliminuje lupiny a seboreu. Vhodné pre všetky typy vlasov a všetky vekové kategórie.

Aktívne ingrediencie: hydroxyprolín, vitamín B3 , Cu-tirpeptid, panthenol, organický kremík, kyselina glutamánová, arginín, alanín, glycín, manitol, lyzín, valín, hydrolizovaný sójový proteín, izoleucín, histidín, fenylalanín, tyrozín.

Množstvo: 5x8 ml Ref. 15228

ANTI-CELLULITE COCKTAIL ( Koktejl proti cellullite a redukciu dvojitej brady)

Komplex aktívnych látok je účinný pri redukcii cellulity v rôznych oblastiach tela a jej prevenciu v každom veku. Zlepšuje krvný obeh a lymfatickú drenáž, zlepšuje pružnosť krvných kapilár, spevňuje kolagénové vlákna, urýchľuje a zlepšuje lipolýzu a tým eliminuje tukové depozity, zjemňuje strie, zvyšuje pevnosť a pružnosť pokožky. Vhodné kombinovať s redukciou hmotnosti a s tvarovaním postavy.

Aktívne ingrediencie: kofeín, pupočník ázijský, organický kremík, teofilýn, siloxanetriol alginát.

Množstvo: 5x8 ml Ref. 15230

MESOLIFT COCKTAIL (Intenzívny mezolifting a anti-age ošetrenie)

Vďaka vysokej koncentrácii aktívnych látok vrátane kyseliny hyaluronovej s nízkou molekulárnou hmotnosťou dochádza k výraznému vypnutiu a spevneniu pokožky, dochádza k výraznému zníženiu hĺbky a množstva vrások. Intenzívne hydratuje a upokojuje. Zvyšuje energetický potenciál buniek, tak aby bola pleť vypnutá, spevnená a žiarivá.

Aktívne ingrediencie: extrakt z kvasiniek saccharomyces, resverantol/pichia fermentovaný extrakt, kyselina hyaluronová, organický kremík, polypeptidový komplex.

Množstvo: 5x8 ml Ref. 15226

HYALURON ( Biorevitalizant na zvýšenie obranyschopnosti, intenzívnu hydratáciu a vitalizáciu)

Základom je čistá, nemodifikovaná kyselina hyaluoronová s nízkou molekulárnou hmotnosťou (100 kDa) v kombinácii s organickým kremíkom. Poskytuje okamžitú hydratáciu, obnovuje prirodzenú syntézu HA v koži. Zároveň pôsobí proti hyaluronidáze (enzýmu, ktorý spôsobuje rozpad HA). Zvyšuje tonus a turgor, stimuluje činnosť fibroplastov, zlepšuje štruktúru kolegénu a chráni ho. Má výrazný atioxidačný a protizápalový účinok (nenahraditeľný pri akné). Urýchľuje regeneráciu a epitelizáciu, zlepšuje lokálnu imunitu kože. Odporúča sa aj pri príprave na exfoliačné ošetrenia, dermabraziu, laserový resurfacing a rehabilitáciu po nich. Organický kremík je dôležitý pre normalizáciu prirodzených procesov koži a pre posilnenie cievnych stien. Zvyšuje denzitu spojivového tkaniva, hydratuje a regeneruje ho. Stimuluje a reguluje proliferáciu fibroplastov, stimuluje syntézu kolagénu a elastínu, uľahčuje regeneráciu dermálnych a epidermálnych buniek, pozastavuje proces neenzymatickej glykácie proteínov v spojivovom tkanive, chráni pred dehydratáciou. Výsledkom je spevnená, hydratovaná pleť a spomalenie procesu starnutia. Vhodné aj na tmavé kruhy pod očami, unavenú a dehydrovanú pleť i biorevitalizáciu.

Aktívne ingrediencie: kyselina hyaluronová, silanetriol (organický kremík), Epidermosil®.

Množstvo: 5x5 ml Ref. 15232

PURE SKIN COCKTAIL (Koktejl na intenzívne ošetrenie mastnej pleti so sklonom k akné)

Má antibakteriálny účinok, zmierňuje zápal, normalizuje činnosť mazových žliaz, pôsobí adstrigentne, obnovuje rovnováhu a funkcie kožnej bariéry, pôsobí imunomodulačne a regeneračne. Stav pleti sa výrazne zlepšuje, eliminujú sa aj jazvičky a škvrny po akné.

Aktívne ingrediencie: komplex aminokyselín, extrakt z kôry čiernej vŕby, vitamín B3, výťažok z koreňa pelargónie, panthenol, kyselina mliečna.

Množstvo: 5x8 ml Ref. 15236